Misó Mihály
vadgazda mérnök, fővadász,
vadgazdálkodási ágazatvezető
Javaslattevő tagszervezet: NYÍRERDŐ Nyírségi Erdészeti Zrt.
Misó Mihály 1974. október 23 - án Várpalotán született, majd fiatalkori álmait követve középiskolai tanulmányai után elvégezte a vadgazda mérnöki képzést. Munkatapasztalatot több helyen is szerzett, köztük a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatóságánál Veszprémben, majd az Állami Erdészeti Szolgálatnál Budapesten, illetve innen alig egy évvel később az EGERERDŐ Zrt.-hez került. 2009. április 1-től máig is a NYÍRERDŐ Zrt. Gúthi Erdészetének fővadásza, ahol 2023. január 1-től vadgazdálkodási ágazatvezetőként szolgál.
Dunántúli, hegyvidéki emberként az Alföldre kerülve hamar megmutatkozott szaktudása, alkalmazkodóképessége. Első munkahelyein megszerzett erdészeti és vadászati ismereteit gyorsan alkalmazta, átültette a gúthi homokdombok közé. Az erdőt és annak vadállományát elválaszthatatlan egységként kezelte, és kezeli mindennapi munkája során. A dámállomány génmegőrzése miatt különleges rendeltetésű Gúthi vadászterület a világon az egyetlen, mely már kétszer is megkapta a Nemzetközi Vadvédelmi Tanács Edmond Blanc díját, mely az ott folyó munka minőségét jól jellemzi. A vadászati feladatok elvégzésében sohasem az előre jelszóval dolgozott, beosztott munkatársai sokkal inkább az utánam utasítást hallhatták. Úttörő munkát végzett a vadállomány kezelése mellett a vadászathoz kapcsolódó feladatokban. Kitűnő vadászkürtös, vezetésével több szólamban adják meg a végtisztességet a gúthi terítékeken. Több évtizede elismert vérebvezető, bíró, oktató, a véreb egylet kelet-magyarországi összekötője. A csapdázásban, a ragadozógyérítésben (aranysakál) vezető szerepet tölt be szolgálati helyén.
Az erdő-, és vadállomány egyensúlyának megtartása érdekében több éves adatfeldolgozás alapján felállította a gúthi dámállomány és nagyvadállomány populációs modelljét, számszerűsítette a különböző célok eléréséhez szükséges feladatokat.
Munkájában alapos, precíz. Évtizedet felölelő fényképkatalógusa van a gúthon elejtett valamennyi trófeás vadról. Rendszeretetét, igényességét a kikészített trófeák nyilvántartásában is tetten érhetjük, mivel kialakította a trófeatárolás és nyilvántartás rendszerét.
Több mint egy évtizedes munkájával hozzájárult, hogy az Alföld egyik legnagyobb és legszebb erdőtömbjében az erdő és vadállomány harmóniája ne sérüljön, továbbra is fennmaradjon.